Hakkımda

Bugün 23 mayıs yenilenme, yeniden doğma zamanı :) Her ne kadar kocaman adam olsak da yeniden doğalım herşeyi bir kenara bırakıp yeniden başlayalım :) Hakkımda sayfanın ve sitemin içeriklerinin bugün güncellenme günü. Hadi bakalım yeniden yazalım yeniden başlayalım.

24 yaşında, kendi halinde hem öğrenci hem de programcı olarak şuan hayatıma devam etmekteyim. Çeşitli ve büyük teklifler alsam da sevdiğim abilerimin olduğu bir şirkette programcı olarak çalışıyorum ve ayrıca internetten tanıdığım bir iki arkadaşım için sürekli bir uygulama geliştirme çabası içerisindeyim. Her türlü müziği dinleyebilirim. Özel bir sanatçı ya da tür tercihim yoktur. Özellikle ritimleri kulağıma yatan ya da içerisindeki bir mısrayı sevdiğim şarkıları daha çok dinlerim. Bıkmak için saatlerce tekrar tekrar çalmasını sağlarım. Yemek seçmem, önüme ne konursa yer, sevmesem bile sevmiş gibi tavırlar sergilerim. Arada bir halı saha maçına gider, çalmayı öğrenip unuttuğum bağlamamı arada sırada elime alırım. Küçükken hep olmasını istediğim bir org alıp kendi çapımda müzik yapmak gibi bir hayale sahibim. Arabamda yüksek ses müzik dinleyerek gezmek en büyük zevklerim arasındadır. Kendi kendime gezer, yaya kızları almam :) .  Kendime has hefeslerim, isteklerim olsa da genelde uyumluyumdur. Zaman problemim vardır. Olmaz sözcüğü pek ağzımdan çıkmaz, genelde yaparım derim fakat zamandan yana sıkıntı çekerim. Bazen verdiğim sözleri unutup, karşımdakinin hep hatırlatmasını isterim. Eksilerle artılarla özetle ben buyum.

Bilgisayar hayatıma gelince, bilgisayarla tanışmam herkesin oldugu gibi 2000′li senelere dayanmaktadır, İnternet kafeler, eş dost akraba bilgisayarıyla. :) Ama asıl ilişkimiz 2004 yazında başlamıştır. Hem bir bilgisayar ve hem de internetim olmuştu. Önce sohbet programları, mirc scripting derken bi anda kendimi web aleminde bulmuştum. Genel internet kullanıcısı gibi geyik, oyun, sohbet peşinde hiç koşmadım. Sürekli acaba bu nasıl yapılır, neler kullanılır gibi soruları kendime sorar olmuştum. Derken mynet hazır siteler, vb illegal forumlar ile kendi sitelerimi kurmaya başlamıştım. 2005 yazında bir anda php ile tanıştım. E-booklar, makaleler okuyarak php’yi öğrendim ve halen php nin o uçsuz bucaksız denizinde kulaçlarımı atmaktayım ve php ile sistemler kodlayabilecek bilgiye sahibim :) Çağın gerekliliği olan ajax ve jquery ile web uygulamalarını zenginleştirmekteyim. Hazırcı değilim hazır kodlar kullanmaktan hoşlanmam. Kendi kütüphanelerim bile olsa tüm yeni sistemlerde sıfırdan yazmayı severim. Kullandığım derleyici ise notpad++’dir. Açıp hazır programlarla kod yazmayıda yazanıda sevmem. Kimsenin çözemediği problemler konusunda algoritma oluşturmak hoşuma gider. Problemlerden hoşlanırım. Yüksek hitlerde nasıl davranılır, optimasyon konusunda ne yapılır iyi bilirim. Tek sorgularla büyük sistemlerin indexlerini oluşturabilirim. Resellerde 100k kadar hitte site tutabilirim. Csscilere kızdığımdan css öğrendim. Sıfır table kullanarak css yazmaktayım (Psd to css :) ) . Tasarım gözüm sıfırdır. Çok basit tasarımlar yapabilirim. Son zamanlarda merak saldığım delphi ile kendimize faydalı internet alemi için gereksiz uygulamalar yapmaktayım. Web ile desktop bütünleşmesini bir ölçüde aşmış bulunuyorum. İphone uygulamaları geliştirmek için son zamanlarda Apple SDK ile baya içli dışlı bir ilişkimiz bulunmaktadır (Her ne kadar win ortamında çok zor olsada). Yine bu uygulamalarda webe dayalı uygulamalar geliştirmeye çalışıyorum. Çok bilgili olmasam da seo konusunda standart bilgileri her programcı gibi bende bilirim. Link yapıları ve meta tagları hiçbir zaman boş geçmem, gerekli kodlarla en iyisini yapmaya çalışırım.
Bildiklerim :

Php (İleri seviyede)

Javascript (Orta seviyede)

Ajax – jQuery
Sql (Orta seviyede)
Photoshop (Kendime Yetecek Kadar)
Dreamweaver
Html ve Css

Delphi(Nereye kadar gidecek göreceğiz)

Şimdilik bu kadar. Hakkımda sayfasını yeniden düzenleyene kadar kendinize iyi bakın. Öyle işte :)