HaberAlan.Com Resim Galerisi

Kategori: (Referanslar, Site Tanıtımları) Yazan: admin, 02-07-2008

Etiketler : , ,

HaberAlan.Com Galeri Sisteminin tasarımı Kadir Günay, kodlaması tarafımca yapılmıştır. Bu sistemi tanıtırken aslında site sahibine bir sitemimi anlatmayı düşündüm. Öncelikle sistem standart galeri özelliklerini taşımaktadır (Oylama, izlenme, tavsiye). Galeri sistemlerinin bana göre önemli olan özelliği resim ekleme konusunda becerisidir. Bende bunu göz önünde sisteme hızlılık olması açısından 5 farklı yolla resim ekleme betiği koydum.

  1. Ftp’den ekleme (Sistem ftpye atılan klasörden direk resimleri hızlı bir biçimde okuyarak sisteme kaydetmektedir.
  2. Bilgisayardan çoklu (Bilgisayarınızdan çoklu olarak sisteme hızlı bir şekilde resim eklenebilmetedir. İstenirse resim adı ve açıklamasıda girilebilmektedir.)
  3. Link çoklu (Yine aynı şekilde link girilerek çoklu resim eklenebiliyor)
  4. Bilgisayardan tekli
  5. Link tekli

Referanslar, yönetici, editör, istatistikler, reklam gibi özellikleri de mevcut. Diğer özelliklerini anlatmaya gerek olduğunu düşünmüyorum :) . Şimdi gelelim sitemimize. Sistemde ajax kullanarak resim geçişlerinde sayfa yenilenmeden hızlı izlenme sağlamıştık. Bende girip hergün standart olarak resimlere bakar olmuştum çünkü çok hoş resimler yayınlanıyor. Ama site sahibi nedense kaldırmamızı istedi ve doğal olarak kaldırmak zorunda kaldık. Şimdi ben pek girmiyorum, girmek isteyenler buraya tıklayarak siteye ulaşabilirler. Sistemin ajax ile güçlendirilmiş biçimini görmek isteyen benimle irtibata geçebilir.

Yorum Yazın

12 - 9 = ? (İşleminin Sonucu)